Loading

Uzman Görüşü

Prof. Dr. Perihan ÖZTÜRK

Kuruluşumuz Technoderm Medikal A.Ş sağlık sektöründe kozmetik ürünler ve medikal cihaz üretmek üzere KSÜ Teknokent bünyesinde; Şirket Danışmanı Prof.Dr. Perihan Öztürk tarafından kurulmuştur. Dermatoloji alanında cilt problemlerine hızlı ve kalıcı çözümler üretmek üzere Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği ürünleri tüketicilerin kullanımına sunmaktadır. Halen devam eden Ar-Ge çalışmaları bulunmakla birlikte Technoderm yurtdışı know-how çalışmaları ile partenerleri aracılığı ile alanında ki son gelişmeleri de yakından takip eden bir kuruluştur.

AKNE

Peuderm denizlerin, bitkilerin ve biyoteknolojinin zenginliğini bir araya getiren yüksek performanslı yenilikçi bir yaklaşım sunar. 3 adımdan oluşan bakım rutini sayesinde sivilce (akne) karşıtı etki sağlarken cildinizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olur.

Uzman Görüşü

“Doğru ürünlere ve uzmanlara güvenerek daha da önemlisi kendinize inanarak akne problemini aşabilirsiniz.”

PROF. DR. PERİHAN ÖZTÜRK

CEVAPLIYOR

Sıkça Sorulan Sorular

Karma cildin zorluğu, yüzün en dikkat çeken bölümü T bölgesinin (alın, burun ve çene) aşırı yağlanması, geri kalan bölgelerin ise kuru olmasından kaynaklanır. Özellikle bu bölgede cildiniz pırıl pırıl parlıyorsa ve gözenekleriniz genişse, cilt tipinizin sivilceye (akneye) eğilimli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Karma ve yağlı ciltlerin öncelikli ihtiyacı:

Gözeneklerin temiz tutulması,
Deri yüzeyindeki yağın dengelenmesi,
Siyah nokta ve sivilce (akne) oluşumun önlenmesidir.

Bu nedenle doğru ürünlerle, düzenli bakım rutini uygulamak önemlidir. Sadece temizlemenin cildi kurutacağı ve her nemlendiricinin de kullanılamayacağı unutulmamalıdır.

Akne (sivilce) oluşumunun birçok sebebi olabilir ancak öncelikli sebepler genetik yatkınlık ve hormonal faktörlerdir. Stres ve diyet de hormonları etkiler ve akne (sivilce) oluşumunda önemli rol oynar. Yüksek glisemik indekse sahip gıdalar bazı kişilerde akne (sivilce) oluşumuna katkıda bulunabilir. Süt ürünleri de bazı insanlar için tetikleyici bir faktör olabilir.
Gözenekleri tıkayan, yağ bazlı kozmetik veya cilt bakım ürünleri akne (sivilce) oluşumuna etki eden faktörlerdendir. Bununla beraber güneş ışınları, çevresel faktörler ve bazı durumlarda ilaç kullanımını da akne sebepleri arasında sayabiliriz.

Karma, yağlı ve akne (sivilce) eğilimli ciltlerin mutlaka bir bakım rutini olmalıdır. Öncelikle cildin sabah-akşam temizlenmesi gerekiyor. Temizleme bakım rutininin ilk adımı olmalıdır. Temizlemeden sonra cildi uygun bir ürünle nemlendirmek gerekiyor. Gündüzleri güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için güneş koruması içeren bir nemlendirici tercih edilebilir ve yüksek faktörlü su bazlı bir güneş koruyucu kullanılabilir. Makyaj yapılmışsa mutlaka çıkartılmalıdır. Makyaj yapılmamışsa dahi akşamları cilt mutlaka temizlenmeli ki cilt, gün içerisinde gözeneklerde biriken kir ve yağdan arınsın. Yine gündüz olduğu gibi cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Eğer soyucu bir ürün kullanımı tercih ediliyorsa bu ürünler mutlaka akşam kullanılmalı, gündüz güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.
tr_TR
X